Proč kupovat ražené zlaté cihly?

Lité zlaté cihly prodej

Co jsou to ražené zlaté cihly

Rozhodli jste se investovat do zlata? Pak se ještě musíte rozhodnout, do jaké konkrétní podoby zlata bude vaše investice směřovat. Vybrat si můžete mezi zlatými mincemi, šperky a stále oblíbenější možností investice do zlata se stávají zlaté cihly. Zlaté cihly nebo také zlaté slitky dělíme na lité a ražené. Ražené zlaté cihly se razí v menších hmotnostech, a to do 100 gramů. Zlaté cihly vyšších hmotností jsou pak lité. Ražba zlatých cihel se provádí na stejném principu jako ražba mincí. Na každé ražené cihle je na přední straně vyraženo logo rafinéra, váha, ryzost, punc a výrobní číslo. Všechny tyto údaje jsou i na přiloženém certifikátu. Ražené zlaté cihly se dodávají společně s certifikátem zataveny v ochranné folii.

Proč kupovat ražené zlaté cihly

Zlaté cihly, konkrétně ražené zlaté cihly budete vzhledem k jejich nižší hmotnosti volit jako investici v případě, že chcete investovat nejdříve méně peněz, nebo v případě, že zlaté cihly nakupujete postupně po menších slitcích. V dnešní době se vyplatí investovat nejen do akcií či podílových fondů, ale i do reálných aktiv. To vám doporučí i finanční odborník. A právě takovým reálným aktivem je zlato, jehož vlastnosti mu umožňují zaručit vám stabilitu a jistotu vaší investice. Finanční poradci dnes doporučují investovat právě do zlata 5 - 15% z vašich celkových investic. Zlato je tedy jistotou, kterou dnes, v době krizí a nestability, vyhledává čím dál více lidí. Zlaté cihly totiž výborně odráží tržní vývoj ceny zlata. To je jejich nespornou výhodou. Zlaté cihly nepřináší sice úroky, ale svou stabilitou a jistotou hravě překonává výnosy na finančních trzích.

Je zajímavé vědět že pokud budete kupovat ražené zlaté cihly, zaplatíte u slušných prodejců pouze o cca 5% více než je burzovní cena zlata.