Investice do zlata

Lité zlaté cihly prodej

Obliba investičního zlata neustále roste a je logickou reakcí na současné směřování peněžního systému, který je čím dál více založený na virtuálních hodnotách. Proti těmto hodnotám se však investice do zlata staví s více než 5000 let prověřenými atributy, které jsou stálost, chemická odolnost, značná měrná hmotnost a vysoká všeobecně uznávaná hodnota.

Investice do zlata je dnes vnímána nejen jako zajímavý investiční nástroj, ale především jako účinná ochrana proti případným ekonomickým výkyvům. Důležitým faktem, které hovoří velmi kladně pro investiční zlato je jeho vysoká likvidita. Lze ho rychle prodat v podstatě kdykoliv jak obchodníkům, tak i bankám a nemusíte se bát, že by nastala situace, že od Vás zlato nikdo nevykoupí, nebo že by jeho hodnota výrazně klesla.

S tím souvisí i fakt, že investice do zlata pomáhá chránit Váš majetek a vložené prostředky proti inflaci, protože hodnota investičního zlata je nezávislá na kolísání měny i na situaci ve státě, ve kterém se nacházíte. Nákupem investičního zlata, tak chráníte své těžce vydělané finanční prostředky, před jakýmkoliv výkyvem finančního trhu a za jakékoliv situace, máte jistotu, že Vaše vložené prostředky budou nejen zachovány, ale budou i nadále růst na hodnotě.

Navíc je investice do zlata v České republice, ale i v celé Evropské unii osvobozena od DPH. Neplatíte ani daň státu za jeho vlastnictví na rozdíl od nemovitostí či měny s neviditelnou inflační daní, což potvrzuje zákon zákon č. 235/2004 Sb.

Pod pojmem investice do zlata se pak rozumí nákup zlatých mincí, zlatých slitků a cihel. Investiční zlato je přesně definované zákonem a je proto nutné se při nákupu ujistit, že jde opravdu o investiční zlato. Rozhodně pak mezi investiční zlato nepatří zlaté šperky, či pamětní medaile.

Výhoda investice do zlata spočívá také v tom, že v malém objemu můžete přenášet vysoké částky, v jedné minci nebo slitku tak lze přenášet i několik desítek tisíc. Navíc obchod se zlatem funguje po celý rok 24 hodin denně a lze jej prodat všude ve světě, což z něj činní to nejlepší možné platidlo. Další informace o investicích do zlata s možností jeho zakoupení pak můžete nalézt zde.